Біг на відкритому повітрі проти бігу в залі: порівняння переваг, недоліків та рекомендації для досягнення найкращих результатів у тренуваннях
Чесно сказати, захоплююся бігаючими людьми, я на таке не здатна. Йдучи в 7 ранку у фітнес-клуб, регулярно бачу таких фанатиків, які бігають на вулиці, незважаючи ні на які погодні катаклізми, дивуюся їх стійкості. А ось бігають або ходять по доріжці в клубі мене швидше дивують, так як набагато продуктивніше й ефективніше з точки зору витрати калорій це робити не на рівній поверхні, а на рельєфній, тому прихід в 7 ранку у фітнес-клуб лише для того, щоб походити на доріжці протягом 1 години мене приводить в подив. Але може я не права і в цьому теж є сенс? Хоча я можу витримати від сили 10-15 хвилин на доріжці, потім мені стає просто нудно від одноманітності, в підсумку ефективність від заняття падає.
Безумовно, біг – це прекрасна кардіотренування, яка не тільки спалює калорії і корисна для серця, але й зміцнює кістки і зменшує стрес. А тепер розглянемо різницю між заняттями на вулиці і в залі.
Біг на відкритому повітрі
Фізичного навантаження в цьому разі більше, так як займаються стикаються з нерівною місцевістю і опором вітру, а значить прикладають більше зусиль, щоб рухатися. А велика робота тіла означає більший витрата калорій. Під час бігу на свіжому повітрі йде і велика активізація м’язів, так як під час бігу людина може стикатися з різними перешкодами, в результаті він повинен лавірувати між ними, змушуючи рухатися і інші частини тіла, що робить більш оптимальної роботу м’язів, кісток і сухожиль і профілактує можливі травми нижніх кінцівок. Є дані досліджень, що біг на свіжому повітрі зменшує відчуття тривоги, підвищує когнітивні показники і позитивно впливає на роботу мозку. Біг на свіжому повітрі не вимагає ніяких витрат, крім екіпіровки, дає можливість насолодитися навколишнім середовищем, особливо, якщо ви виберіть біг в парку.
Серед мінусів можна відзначити залежність від погодних умов, злива, ожеледь або холоднечу не дуже побігаєш, так і сам процес бігу може бути перерваний несподіваними обставинами у вигляді затору автомобілів, пішоходів чи інших перешкод.
Біг в залі
Вважається, що біг на біговій доріжці сприяє більшому розумовому процесу, так як із-за одноманітності, доводиться чимось забивати мізки, щоб не було нудно. Ви можете контролювати темп, структуру тренувань, скориставшись різними закладеними програмами, її тривалість.
Плюс тренувань на біговій доріжці ще й у тому, що вона за рахунок свого обертання полегшує переміщення ваги між ногами і зменшує вплив на коліна і суглоби, що важливо для тих, у кого є проблеми з ними або у бігунів після травми, так як біг на доріжці дає менше навантаження на суглоб, даючи йому відпочивати і в якійсь мірі зцілюватися, роблячи їх більш міцними.
Але при бігу в залі йде надмірне використання одних і тих же м’язів, в результаті чого відбувається їх перевтома, що збільшує ризик отримання травм від перенапруги. Бігові доріжки і членство у фітнес-клубі коштують грошей, часто навіть чималих, плюс ще екіпірування.
Виходить, що плюси і мінуси є в обох видах бігу, все залежить від потреб і фінансових можливостей. Але при будь-якому розкладі біг або швидка ходьба – це відмінний вид фізичної активності, який варто використовувати тим, хто хоче тримати у формі не тільки свою фігуру, але і здоров’я в цілому.
Щоб підсумувати, наведемо короткий список переваг і недоліків кожного виду бігу:
Біг на відкритому повітрі:
- Переваги: більша фізична навантаження, активація різних м’язів, зменшення тривоги, підвищення когнітивних показників, відсутність витрат, насолода навколишнім середовищем.
- Недоліки: залежність від погодних умов, можливі перешкоди.
Біг в залі:
- Переваги: контроль темпу і структури тренувань, зменшення впливу на коліна і суглоби, можливість тренуватися незалежно від погоди.
- Недоліки: надмірне використання одних і тих же м’язів, витрати на обладнання та членство у фітнес-клубі.
Незалежно від обраного виду бігу, головне – це регулярність тренувань і дотримання техніки, щоб досягти найкращих результатів і уникнути травм.